fbpx

Kodėl verta mėgautis žalia jazminų arbata?

Jazminas yra priskiriamas prie alyvmedžių šeimos krūmų, kuris išsiskiria savo kvapniais žiedais. Jazminai auga ten, kur šilta ar vyrauja atogrąžų klimatas, tiksliau – Azijos, Afrikos ir Okeanijos žemynuose.

Dažniausiai jazminai derinami prie žalios arbatos, tačiau retkarčiais pasirenkama naudoti baltąją arba juodąją arbatas, kaip alternatyvą žaliai. Jazminų žiedai arbatai suteikia subtilaus saldumo ir kvapnumo.

Jazminų arbatos išskirtinumas

Žiedai jazminų arbatai yra renkami tik ankstyvą pavasarį, kai dar yra švieži. Įdomu, kad žiedai arbatai skinami anksti ryte, kai maži žiedlapiai dar nėra pakankamai išsiskleidę tam, kad išlaikyti kuo daugiau naudingų medžiagų, kurios yra randamos žiedo struktūroje. Džiovinant jazminų žiedus naudojama sandari tara, kad būtų galima išlaikyti žiedo išskirtinį kvapą.

Įkvėpę jazminų arbatos, turėtumėte pajausti aromatingą gėlių kvapą.  Arbatoje naudojami tik dviejų rūšių jazminų žiedai – Paprastojo ir Arabiško.

Jazmino krūmas yra kildinamas iš Irano, Afganistano, Pakistano, Indijos, Nepalo ir tam tikrų Himalajų regionų. Šiandien į alyvmedžių krūmus panašus savo išvaizda jazmino augalas yra auginamas daugumoje šalių ir skirtinguose regionuose, tarp kurių yra Prancūzija, Italija, Portugalija, Florida ir Vakarų Indija.

Jazmino žiedas žydėdamas išsiskiria savo žvaigždės formos baltu žiedu.

Nauda organizmui

Žaliojoje arbatoje su jazminais gausu antioksidantų ir vitamino C, kurie būtini kiekvieno iš mūsų organizmams  ankstyvą pavasarį. Jaučiatės išsekę ir nežinote, kaip reikės ištverti iki savaitgalio? Tokiu atveju, žalia arbata su jazminais gali padėti, nes ji suteiks energijos pliūpsnį, todėl kibsite į neatidėliotinus savaitės darbus su naujomis jėgomis.

Nors žalioji arbata su jazminais pakrauna organizmą naujomis jėgomis, joje, skirtingai nei kavoje, beveik nėra kofeino. Pavyzdžiui, puodelyje žalios arbatos yra tik apie 20-45 mg kofeino, juodojoje arbatoje – 47 mg. Tuo tarpu, vidutinis puodelis kavos turi apie 95 mg kofeino. Espresso kava turi daugiau kofeino, o kuo karštesniu vandeniu užpilamos kavos pupelės, tuo daugiau kofeino išsiskiria kavoje. Svarbu paminėti, kad per dieną suaugusiems žmonėms saugu suvartoti iki 400 mg kofeino, o tai yra maždaug 4 puodeliai kavos arba 8 puodeliai arbatos.

Pakeitus kavą į arbata pavyks sumažinti kofeino naudojimą, o tai leis pagerinti miegą ir kartu neprarasti energijos.

Šiandieninis gyvenimo ritmas itin intensyvus – viršvalandžiai darbe, keliami milžiniški tikslai rezultatams, kelios minutės pavalgymui tarp darbinių susitikimų, mažai miego ar nuolatinė skuba, gali išmušti iš vėžių, jei nepavyksta atsipalaiduoti ilgą laiką. Raskite minutę sau, kad galėtumėte gurkšnodami žalią arbatą su jazminais atsitraukti nuo vejančių vienas kitą darbų ir atsipalaiduoti, pagalvojant apie kažką malonaus – kelionę į egzotišką šalį ar brangias akimirkas praleistas su mylimu žmogumi bei šeima.

Jazminų kvapas akimirksniu Jus atsipalaiduos, o tai leis pagerinti nuotaiką ir sumažinti stresą. Dauguma iš mūsų, nors to ir nejaučia, stresą patiria itin dažnai, kai yra priversti išgyventi tam tikrus pokyčius savo aplinkoje. Streso ar įtampos metu išsiskiria kortizolis ir adrenalinas. Trumpalaikis stresas nėra žalingas organizmams, tačiau susiduriant su ilgalaikiu stresu, gali atsirasti įvairių organų veiklos reguliacijos sutrikimų, todėl rizikuojama susirgti tokiomis ligomis kaip depresija, širdies ligos ar Alzheimeris.

Patiriant stresą, dažnas iš mūsų jaučia padažnėjusį širdies plakimą, raumenų įsitempimą, padažnėjusį kvėpavimą, irzlumą, retkarčiais šoktelėjusį kraujo spaudimą ar net kūno temperatūros padidėjimą.

Žalioji arbata su jazminais turi didelį kiekį antioksidantų, kurie kovoja su vėžį sukeliančiais laisvaisiais radikalais. Negana to, sutiksite, kad visi norime atrodyti jaunai ir džiaugtis nepriekaištinga išvaizda. Žalioji arbata su jazminais turi teigiamą poveikį odai, nes leidžia pagerinti bendrą veido odos spalvą ir sumažinti smulkių raukšlių kiekį. Polifenoliai, esantys arbatos su jazminais sudėtyje, veikia kaip vaistas, kai gydomi odos pažeidimai ir pigmentacija. 

Jazminų arbata stiprina imuninę sistemą, kai pastaroji yra priversta kovoti su bakterijomis ir infekcijomis.

Kviečiame paragauti žaliosios arbatos su jazminais. Neabejojame, kad ji Jums patiks. Šios rūšies arbata puikiai dera prie maisto, todėl ja galite mėgautis tiek pusryčių metu, tiek per pietus.